pexels photo 241544Wdrożenie oprogramowania ANSYS ma istotny wpływ na biznesowe aspekty funkcjonowania przedsiębiorstwa. Dzięki ANSYS możemy wiedzieć jakie cechy będzie miał nasz produkt długo przed jego powstaniem.

Im wyniki z symulacji są uzyskiwane szybciej i są bardziej zbieżne z rzeczywistością - tym wydajniejszy jest proces projektowy i rozwoju produktu. Dzięki technologii ANSYS możliwe jest projektowanie w oparciu o symulację - czyli podejmowanie kluczowych decyzji dotyczących kształtu i wydajności produktu długo zanim powstanie pierwszy prototyp.

W efekcie symulacja rozwiązuje nie tylko dylematy inżynierów ale i zarządu: czy możliwe jest wejście na nowy rynek? Czy produkt może być 10% lżejszy? Czy moja konstrukcja spełni wymagania nowej normy?   

Poniżej znajduje się lista artykułów o biznesowych aspektach symulacji komputerowej. 

 
 

2289Większość rynku przejmuje zawsze firma, która pierwsza dotrze do konsumentów z produktem (tzw. first-mover advantage). To uniwersalne prawo niektórym spędza sen z powiek, a innym dodaje otuchy. O 5% wyższa sprawność, pobór mocy niższy o 10%, większa wytrzymałość itd. – te z pozoru niewielkie zmiany pozycjonują markę na rynku, a w dalszej perspektywie prowadzą do gruntownych zmian w architekturze wyrobu. Tak powstaje nowa jakość.

zarowkiOd ponad dwudziestu lat ANSYS tworzy technologię umożliwiającą tworzenie nowych produktów bez konieczności wykonywania wielu kosztownych testów fizycznych. Dzięki podejściu do projektowania w oparciu o symulację produkty szybciej trafiają na rynek ale również są pozbawione większości tzw. "chorób wieku dziecięcego".

 

pexels photo 333837 Silny, pozytywny wpływ wdrożenia technologii ANSYS na rozwój biznesu naszych Klientów jest potwierdzony przez liczne referencje. Od biur projektowych przez średnie przedsiębiorstwa po duże korporacje - oprogramowanie ANSYS wspiera innowacje i poprawę jakości produktów naszych Klientów.

 

Konsolidacja ITCzęsto kuszącym rozwiązaniem, zamiast sporej inwestycji, jest korzystanie z wielu tanich rozwiązań, które punktowo spełniają swoje zadanie. Według badań Aberdeen Group, firmy standaryzujące narzędzia do symulacji mogą oczekiwać  znacznego wzrostu wydajności pracy swoich inżynierów (badano 552 firm wśród kilkunastu gałęzi przemysłu).

ROIKażdy przedsiębiorca zakłada koszty rozwoju, czas dotarcia produktu na rynek oraz okres sprzedaży i ryzyko finansowe. Są to podstawy oceny ROI (return on investment) dla każdej decyzji dotyczącej nowych wyrobów. ROI ma swoje ograniczenia ponieważ bierze pod uwagę jedynie finansowe aspekty inwestycji (stosunek wydatków do zysków), a nie uwzględnia wartości oczekiwanej w postaci umocnienia pozycji na rynku czy poszerzenie oferty produktowej.

PartnerWspieramy naszych Klientów w tworzeniu lepszych produktów poprzez transfer wiedzy i stosowanie wiodącego na rynku oprogramowania do symulacji komputerowej firmy ANSYS. Jesteśmy nastawieni na długofalową współpracę opartą na partnerskich stosunkach. Celem dostarczanych przez nas usług i oprogramowania jest wsparcie naszych Klientów w ich zmaganiach na rynku.