Szukaj Logowanie Kontakt
             Kontakt Blog Kalendarz

  ANSYS Elite Channel Partner ANSYS Polska ANSYS Logo cropped 164px

ANSYS Elite Channel Partner ansys logo czarne tlo SMALL ANSYS Logo cropped 164px
    ANSYS Elite Channel Partner

helicDo firm wykupionych przez ANSYS wkrótce dołączy kolejna firma Helic – lider rozwiązań elektromagnetycznych sprzężeń dla systemów-on-a-chip (ang. SoCs). Przejęcie Helic, wraz z sztandarowymi rozwiązaniami do symulacji pól elektromagnetycznych i projektowania układów półprzewodnikowych ANSYS, zapewni kompleksowe rozwiązania w zakresie układów scalonych, układów scalonych 3D i układów elektromagnetycznych oraz analizy zakłóceń.

Megatrendy takie jak 5G, sztuczna inteligencja i przetwarzanie w chmurze, napędzają bardziej złożoną konstrukcję półprzewodnikowych układów scalonych, w tym zwiększone wykorzystanie częstotliwości sygnału na chipie (powyżej 2 GHz) i złożonych matrycach z wieloma krzemami w jednym pakiecie. Te coraz bardziej złożone projekty często prowadzą do sprzężeń elektromagnetycznych, gdy niepożądane zakłócenia powodowane przez pola elektryczne i magnetyczne jednego sygnału zakłócają inny sygnał.

Rozwiązania firmy Helic pomagają najlepszym firmom produkującym półprzewodniki usuwać błędy analizować problemy sprzężeń elektromagnetycznych w swoich zaawansowanych projektach SoC i zmniejszać ryzyko uszkodzenia krzemu. W połączeniu z rozwiązaniami ANSYS w zakresie elektromagnetyzmu i analizy szumów integralności energetycznej, inżynierowie mają możliwość wdrożenia metodologii projektowania uwzględniającą elektromagnetykę w celu projektowania urządzeń we wszystkich zaawansowanych węzłach, optymalizacji rozmiaru matrycy i precyzyjnego rejestrowania efektów elektromagnetycznych i pasożytniczych z prądu stałego do 110 GHz .

helic svg 2

Zakup ma zostać sfinalizowany w pierwszym kwartale 2019.