ANSYS posiada 3 poziomy licencji mechanicznych: od prostej statyki liniowej z nieliniowym kontaktem po pełną dynamikę nieliniową. Dzięki temu możemy dostarczyć oprogramowanie o możliwościach dostosowanych do potrzeb Kliena. Wszystkie moduły posiadają następujące dodatki:

 • DesignXplorer - optymalizacja parametryczna
 • Fatigue Module - symulacja zmęczenia
 • 4x HPC - możliwość obliczeń na 4 rdzeniach
 • Topology Optimization - optymalizacja topologiczna

Bez względu na poziom licencji wszystkie funkcjonują na platformie ANSYS Workbench posiadają pełne możliwości Pre i Post-processingu. 

Istnieje również linia produktów dla konstruktorów, które są bardziej nakierowane na walory użytkowe takie jak łatwość obsługi i szybkość: ANSYS Discovery

ANSYS Mechanical Pro –  moduł posiada możliwości w zakresie statyki nieliniowej (krzywa biliniowa), nieliniowości geometryczne (duże odkształcenia), termika w stanie nieustalonym i zmęczenie (ANSYS Fatigue). Moduł stosowany szczególnie tam gdzie konstrukcja pracuje w szerokim zakresie temperaturowym, lub jest poddana obróbce cieplnej. Dzięki nieliniowym analizom termicznym możemy uzyskać informacje o procesie nagrzewania się/chłodzenia produktu i jak proces ten ma wpływ na jego wytrzymałość. Dzięki ANSYS Fatigue możliwe jest przeprowadzenie podstawowych analiz zmęczeniowych na podstawie wyników ze statyki liniowej. Dużą przewagą tego modułu nad typowymi dodatkami do systemów CAD jest ANSYS Workbench - zaawansowane technologicznie ale proste w użytkowaniu środowisko pracy. 

ANSYS Mechanical Premium – Posiada wszystkie możliwości poprzednika oraz  dodatkowo pełny transient: analiza harmoniczna, spektralna, drgania losowe, wyboczenie nieliniowe. Przeznaczony do symulacji produktów poddawanym dynamicznemu obciążeniu, które odkształcają konstrukcję. ANSYS Mechanical Premium pozwala również na symulacje zachowania konstrukcji w stanie tzw „post buckling”. Doskonale nadaje się do badania zależności między termiką układu, a jego odpowiedzią na zadane obciążenie statyczne i dynamiczne.

ANSYS Mechanical Enterprise – Najwyższa licencja mechaniczna ANSYS zawierająca wszystkie możliwości powyższych licencji, a dodatkowo pozwala na symulacje dynamiki nieliniowej, symulacja pękania, analizę kompozytów, oraz wiele innych. Jest to najwyższej klasy narzędzie do symulacji zjawisk mechanicznych w pełnym ich zakresie. Możliwości solvera pozwalaj na sprzęgnięcie go z analizami CFD, EM, HF i innymi.

ANSYS Mechanical Enterprise zawiera również następujące moduły ANSYS:Zmęczenie

 • SpaceClaim Direct Modeler
 • AQWA
 • Explicit STR
 • Rigid Body Dynamics
 • ANSYS ACT
 • Composite PrepPost
 • 4x HPC

 

  

Tabela możliwości modułów mechanicznych ANSYS

 

 

Zamów wersję testową wybranych modułów ANSYS

 

 

W razie pytań prosimy o kontkat