Warning: preg_match(): Compilation failed: unmatched parentheses at offset 38 in /www_joomla2019/plugins/system/fix404errorlinks/fix404errorlinks.php on line 1207
MESco | ANSYS Elite Channel Partner w Polsce | - MESco | ANSYS Elite Channel Partner w Polsce |
             Szukaj Logowanie Kontakt

 

Poniższa strona opisuje funkcjonalność licencji, której nie można już zakupić. ANSYS zmienił strukturę licencyjną. Sprawdź nową strukturę licencyjną ANSYS. 

 

 

Jest to najwyższa jak i najbardziej zaawansowana licencja mechaniczna ANSYS. Łączy ona swoimi możliwościami wszystkie wcześniej wymienione licencje Professional NLT oraz Structural, dodatkowo uzupełniając je o analizy elektryczne, piezoelektryczność, akustykę oraz pełniejsze wsparcie pól sprzężonych. Prócz powyższego, licencja udostępnia szereg dodatkowych modułów np. dla podziału na elementy skończone MultiZone, Cartezian czy Path Independent, specjalne typy elementów do analiz mechanicznych sprzężonych z cieczą pozwalające na modelowanie płynu w zbiorniku lub w warstwie olejowej np Fluid136, materiałów porowatych z cieczą CPT212, elementy do analizy osiowosymetrycznej z wymuszeniem harmonicznym, elementy obwodów elektrycznych CIRCU, nowe elementy sprzężone rodziny 2XX, oraz dynamikę brył sztywnych i podatnych wraz z metodami redukcji stopni swobody CMS i Guyan.

 
Przykład:
 

Dzięki tak zaawansowanym możliwościom, ANSYS Mechanical jest zdolny do przeprowadzenia najbardziej wyszukanych analiz dla inżynierii mechanicznej i inżynierii powierzchni. Przykładowo umożliwa analizowanie pełnego procesu spawania, wraz z uwzględnieniem powstawiania spoiny, naprężeń spawalniczych oraz deformacji po spawaniu (przykładowo moduł CAD-FEM Virtual Welding Shop bazuje na tej licencji). Można przeprowadzić analizę aktywnego tłumienia drgań w zawieszeniu modelując pojazd i przetworniki piezoelektryczne, możliwa jest symulacja końcówek do ultradźwiękowego spawania polimerów wraz z uwzględnieniem wydzielanego podczas tarcia i odkształcenia ciepła, układów MEMS, procesu uszkodzenia termomechanicznego kadzi stalowniczych w kolejncyh cyklach pracy, rurociągów elektrowni atomowych w których istnieje możliwość wyboczenia na skutek pełzania, dynamiki głowic dysków twardych itp.

Możliwości badania wirtualnych prototypów zawarte w ANSYS Mechanical wykorzystywane są przez szereg instytucji jak i w wielu gałęziach przemysłu. ANSYS Mechanical używany jest w przemyśle samochodowym, lotniczym, energetycznym, kolejowym, stoczniowym, wojskowym, przy produkcji maszyn, w budownictwie itp.

 zawalenie ramy - nieliniowe sprężysto-plastyczne wyboczenie ramy

Dla poszerzenia wiedzy o możliwościach ANSYS proponujemy lekturę biuletynu Adventage w dziale Czasopism