Mesco

Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii zwycięża w konkursie ANSYS

Miło nam poinformować, że Pracownia Biocybernetyki Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii w Zabrzu wyróżniona została w konkursie Ansys Hall of Fame 2014 za najlepsze wykorzystanie możliwości obliczeniowych oprogramowania Ansys Multiphysics w leczeniu wrodzonej wady serca.
Gratulujemy i cieszymy się z sukcesu PBFRK, którą jako firma MESCO, wspieramy już od wielu lat w pracach m.in. nad polskim sztucznym sercem.


Praca dotyczyła m.in. zastosowania metod komputerowych do oceny podstawowych parametrów hemodynamicznych aorty u pacjentów z dwupłatkową zastawką aortalną (ang. Bicuspid Aortic Valve - BAV). Wykorzystując model komputerowy pacjenta z poszerzoną aortą oraz BAV, zamodelowano chirurgiczną procedurę naprawczą, która pozwoliła na uzyskanie odpowiedzi, czy zmiana geometrii aorty może wpłynąć na poprawę panujących w niej warunków hemodynamicznych.

BAV- dwupłatkowa zastawka aortalna, to najczęstsza wrodzona wada serca, występująca u osób dorosłych. Jest silnie związana z istnieniem wad nabytych aorty wstępującej, takich jak: poszerzenie aorty, tętniak aorty oraz jej rozwarstwienie.

Badania wykonano w ramach projektu badawczego Ministra Nauki i Szkolnictwa pod nazwą "Ocena wpływu biomechanicznych właściwości, geometrii, orientacji oraz metody korekcji Dwupłatkowej Zastawki Aortalnej na podstawowe parametry hemodynamiczne w oparciu o badania kliniczne oraz komputerowe i fizyczne metody modelowania in-vitro".

Dodatkowe informacje:
Strona Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii
Foundation of Cardiac Surgery Development - 2014 Academic Best in Show
 
telefon

WSPARCIE  TECHNICZNE
(32) 768-36-42
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Produkty akademickie


 

ANSYS Channel Partner
w Polsce

 MESco
w Google+

MESco
na FaceBook