Typ prezentacji:  Zmęczenie materiałów
Czas trwania:  1 godzina (przewidywany)
Omawiane oprogramowanie:  ANSYS Fatigue, nCode DesignLife nCode CrackGrowth
Miejsce:  brak (prezentacja on-line)
Termin:  Sprawdź w kalendarzu rozkład kursów online
 godzina rozpoczęcia:    11.00

  Uprasza się o logowanie się do systemu na 5-10 minut przed rozpoczęciem sesji (zarejestrowanym uczestnikom zostaną przesłane zaproszenia z numerem sesji webex - szczegóły - proszę czytać niżej)
Zgłoszenie (formularz):  Formularz uczestnictwa w prezentacji on-line (poniżej)
Kontakt:  
 tel. (0-32)768-36-36
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Warunki uczestnictwa:
  • przesłanie formularza zgłoszeniowego (prezentacja bezpłatna),
  • komputer podłączony do internetu (transmisja obrazu poprzez platformę Webex),
  • przeglądarka www: IExplorer lub Firefox,
  • konto Skype (transmisja głosu),
  • słuchawki z mikrofonem.

Cel prezentacji:
   Prezentacja ma na celu przedstawienie możliwości wirtualnego badania zmęczeniowego i nowoczesnych metod prognozowania trwałości. Przedstawione metody symulacji dają możliwość zmniejszenia kosztów produktu a zarazem podniesienie jego wydajności.  

      Prezentacja jest skierowana do kierownictwa oraz pracowników analiz, MES (inżynierów, konstruktorów, projektantów) pragnących zwiększyć szybkość i dokładność swych analiz zmęczeniowych.
 

Program prezentacji:

   1. O firmie MESco i ANSYS
   2. Zmęczenie materiałów w trzech słowach
   3. Konfrontacja metod analitycznych i numerycznych 
   4. Przykłady praktycznego zastosowania
       - monitorowanie uszkodzeń on-line
       - projektowanie i skracanie testów
       - optymalizacja konstrukcji ze względu na zmęczenie
   5. Podsumowanie i dyskusja
 

Uwagi:

     Prezentacja odbywa się za pośrednictwem internetowej platformy WEBEX. Tym samym, każdy z uczestników musi mieć stały dostęp do internetu.
    Chętni muszą wypełnić formularz zgłoszeniowy.
    Co najmniej na godzinę przed rozpoczęciem sesji, do wszystkich uczestników zostaną wysłane zaproszenia (email) do wzięcia udziału w sesji. Zwierać będą one numer sesji.
      Uczestnik będzie musiał zalogować się do sesji wybierając przesłany link. Możliwe jest także logowanie bezpośrednio ze strony https://meetmenow-uk.webex.com poprzez podanie w prawym górnym rogu przesłanego numeru sesji i wybrania klawisza Join meeting.
     Aby rozpocząć sesję w uruchomionym panelu należy wpisać login oraz email.

    Po przystąpieniu do sesji zobaczą Państwo na swoim ekranie obraz pulpitu z komputera Instruktora. Do sesji można przyłączać się w dowolnym momencie jej trwania. Instruktor widzi, którzy z uczestników są aktualnie zalogowani.

Przekaz słowny może być transmitowany od Instruktora do każdej osoby na dwa sposoby:
  • poprzez usługę Skype (należy podać swój numer użytkownika Skype) - preferowane rozwiązanie
  • telefonicznie (należy podać numer telefonu stacjonarnego)
     W obu przypadkach zaleca się stosowanie słuchawek wraz z mikrofonem. Komunikacja pomiędzy Instruktorem a użytkownikami może być dwustronna - dotyczy to zarówno głosu jak i obrazu. Instruktor może przekazać pełną kontrolę nad programem dowolnemu uczestnikowi do sesji. W razie potrzeby, użytkownik może również przedstawić własne materiały wykładowcy.
 
     Prezentacja on-line w założeniach nie ma mieć charakteru jednostronnego - istnieje możliwość zadawania pytań przez uczestników - analogicznie jakby miało to miejsce w czasie normalnej konwersacji.

Ilość uczestników w jednej sesji jest ograniczona do 8.

     O uczestnictwie decyduje kolejność przysłanych formularzy zgłoszeniowych. Formularze powinny zawierać kompletne i prawdziwe dane. W przypadku, gdy w momencie rozpoczęcia sesji, uczestnik do którego wysłane zostało zaproszenie nie zgłosi obecności - istnieje możliwość przesłania zaproszenia innym osobom oczekującym w kolejce. Niniejszy kurs ma charakter pilotażowy - w przypadku dużego zainteresowania istnieje możliwość zwiększenia częstotliwości kursów oraz rozszerzenia go na inne produkty. Przewidywany czas prezentacji on-line to 1 godzina (czas może ulec zmianie).

Uwaga:
     Podczas pierwszego logowania do sesji, przeglądarka automatycznie pobierze i zainstaluje niezbędne oprogramowanie (plug-in) więc proces pierwszego logowania może przedłużyć się do 1-2 minut.
     W przypadku gdyby nie udało się zalogować za pierwszym razem bezpośrednio po zainstalowaniu oprogramowania, należy wyłączyć przeglądarkę i ponownie ją uruchomić. Następnie ponowić próbę logowania do sesji.