Szukaj Logowanie Kontakt

ANSYS Discovery SpaceClaim - CAD dla inżynierów

Rekonstrukcja po optymalizacji

Wdrożenie tego narzędzia w projektach MESco pozwoliło nam zredukować czas przygotowania geometrii o około 30%. ANSYS Discovery SpaceClaim to system CAD stricte dla inżynierów. Prosty, a równocześnie zaawansowany technologicznie. Pozwala błyskawicznie naprawić i uprościć dowolną geometrię. Jego ogromnym atutem jest fakt, że wczytuje praktycznie wszystkie formaty CAD bez żadnych dodatkowych wtyczek.

SpaceClaim pozwala również na odtworzenie geometrii z chmury punktów oraz szeroko rozumianą pracę z plikami STL. Dzięki temu bardzo szybko możemy przekształcić plik STL z optymalizacji topologicznej lub skanu 3D w geometrię nadającą się do symulacji komputerowej.

Discovery SpaceClaim w pełni współpracuje z platformą ANSYS Workbench i wszystkimi modułami ANSYS co sprawia że modelowanie koncepcyjne nie wymaga żmudnego eksportu plików ale każda zmiana jest natychmiast widoczna w ANSYS Workbench. 

 

Dowiedz się więcej o SpaceClaim Direct Modeler

 

 

ANSYS Discovery Live - system CAD z symulacją w czasie rzeczywistym

ezgif.com optimizeANSYS Discovery Live to ANSYS SpaceCliam wzbogacony o symulacje przepływów i mechaniki w czasie rzeczywistym. Dzięki Discovery Live możemy drastycznie zredukować ilość geometrycznych iteracji w pętli CAD<->symulacja ponieważ sam system CAD dostarcza nam wiarygodnych informacji o tym czy wprowadzona zmiana wpływa pozytywnie czy negatywnie na produkt. Innymi słowy do obliczeń trafia już zoptymalizowana geometria.

Narzędzie jest bardzo proste i nie wymaga żadnej wiedzy z dziedziny symulacji komputerowej, a równocześnie dostarcza bardzo wiarygodnych informacji. Dodatkowo geometria nie musi być "czysta" i możliwe są symulacje nawet na plikach STL.

 

Dowiedz się więcej o ANSYS Discovery Live

 

 

ANSYS Discovery AIM - moc technologii ANSYS dla konstruktorów

AIM transmissionANSYS AIM to nowe środowisko pracy w pełni oparte o flagowe solvery ANSYS: Mechanical, FLUENT, Maxwell. Posiada on zabudowany moduł ANSYS SpaceCliam i Discovery Live. Jego możliwości i interfejs zostały dostosowane do oczekiwań konstruktorów potrzebujących wiarygodnych wyników z symulacji na etapie finalizacji etapu projektowego.

Co go wyróżnia? Przede wszystkim możliwości i technologia. ANSYS AIM pozwala na prowadzeni symulacji z zakresu mechaniki, przepływów i elektromagnetyzmu w skali i dokładności niedostępnej w żadnym systemie CAD.

 

Dowiedz się więcej o ANSYS Discovery AIM