Szukaj Logowanie Kontakt

 

Warszaty Symulacja 2017

 

ANSYS AIM – analizy sprzężone dla inżynierów. AIm social robot arm white

ANSYS AIM jest środowiskiem do prostego i szybkiego wykonywania analiz pól sprzężonych, przeznaczonym nawet dla użytkowników, którzy na co dzień nie zajmują się obliczeniami MES. W ramach warsztatów zostaną przedstawione kolejne etapy modelowania w ANSYS AIM. Opracowywanym zagadnieniem będzie sprzężenie analiz mechanicznych, termicznych oraz przepływowych na przykładzie trójnika. Uczestnicy warsztatów zapoznają się z tworzeniem siatki, zadawaniem własności materiałowych oraz warunków brzegowych i łączeniem różnych pól fizycznych.

Inżynieria odwrotna i drukowanie 3D czyli praca z geometriami STL w ANSYS SpaceClaim

ANSYS SpaceClaim to idealne narzędzie, które nadaję się do wykorzystania pod kątem inżynierii odwrotnej. Specjalny moduł „Facets” pozwala naprawić i przygotować modele STL oraz odtworzyć w bardzo szybki sposób model 3D na podstawie modelu STL. Podczas warsztatów zostanie zaprezentowane jak prosto i szybko można wykonać:

SpaceClaim PL·         Analizę, edycję i naprawę modeli STL
·         Zredukować wagę modelu STL, poprzez wprowadzenie różnego rodzaju
          wypełnienia - opcja infill.
·         Odtworzenie modelu 3D na podstawie modelu STL – opcja Skin Surface.

Mechanika Pękania w ANSYSfatigue suspension life
Mechanikę pękania możemy rozumieć jako wytrzymałość konstrukcji, która zawiera w sobie defekty typu pęknięcia. Celem wykonywania obliczeń jest określenie, czy dane pęknięcie ma wystarczająco dużo energii aby dalej się rozwijać oraz jak szybko propagacja będzie następować. W czasie warsztatów pokazane zostaną możliwości obliczeniowe środowiska Ansys w zakresie mechaniki pękania: sposoby definicji pęknięcia oraz informacje wyjściowe które otrzymujemy z modelu.

 
SYMULACJA 2017 - strona główna