Szukaj Logowanie Kontakt


SYMULACJA 2016

Warsztaty i fotogaleria
 

Warszaty jakie miały miejsce podczas Konferencji Symulacja 2016:


Optymalizacja parametryczna (FSI)  
APDL w ANSYS Workbench  
Analizy zmęczeniowe w ANSYS Fatigue Module

Moduł Ansys Fatigue Tool jest relatywnie prostym w użyciu narzędziem, dzięki któremu możemy szybko uzyskać informacje o trwałości naszego produktu. Fatigue Tool pracuje na wynikach już wykonanej analizy statycznej i jest dostępny wewnątrz środowiska Ansys Mechanical. Dodatkowo moduł Fatigue od wersji R17 jest dostępny w licencji Mechanical Pro i nie ma konieczności wykupienia dodatkowej licencji. W czasie warsztatów zostanie przeprowadzone krótkie wprowadzenie do teorii zmęczenia materiałów oraz zostaną przedstawione możliwości modułu Fatigue Tool.

 Fotogaleria:


Zdjęcie grupowe: Uczestnicy SYMULACJA 2016

 

Obrady podczas SYMULACJA 2016

 

Seminarium i warsztaty podczas SYMULACJA 2016


W trakcie Konferencji SYmulacja 2016, uczestnicy mieli możliwość zapoznać się również z nowinkami z zakresu rzeczywistości wirtualnej.
Firma HP (Mesco, jako preferowany partner HP) przedstawiła, prócz najbardziej popularnych stacji roboczych HP Z840, Z640 również nowości w postaci mobilnej stacji roczej HP ZBook Studio, monitora 34" z zakrzywionym ekranem o proporcjach 21:9  HP Z34c, monitora do rzeczywistości wirtualnej HP ZVR.
Firma Blue Technology przedstawiła portfolio swoich najmocniejszych komputerów stacjonarnych oraz mobilnych z rodziny Hyperbook.
Również dzięki uprzejmości w/w firmy, uczestnicy konferencji mieli cały czas możliwość przetestowania najnowszych na rynku gogli do rzeczystości wirtualnej: Oculus Rift oraz HTC Vive.
Patronem medialnym, jak co roku, zostało czasopismo Mechanik.