Szukaj Logowanie Kontakt

Rodzaje licencji akademickich

Licencje akademickie ANSYS są podzielone w zależności od przeznaczenia na pakiety do dydaktyki, badań naukowych i badań przemysłowych. Każdy poziom licencji posiada różne pakiety modułów ANSYS do analiz w zakresie mechaniki, przepływów, elektromagnetyzmu, projektowania elektroniki itd.

strefa akademicka zdj

Licencje akademickie w sensie prawnym są podzielone na 3 zasadnicze grupy:

  • Academic Teaching: pakiety przeznaczone do dydaktyki i prac studenckich. Nie można na nich wykonywać prac doktorskich, publikacji, badań statutowych. W tych licencjach jest ograniczona ilość węzłów/elementów skończonych. CFD: do 512tys, MES: 256tys. EM/HF: bez ograniczeń.

  • Academic Research: może być wykorzystywany do badań naukowych (w tym do celów doktoratu) finansowanych z środków akademickich przez: stypendia, granty lub bezpośrednio przez uczelnie. Może być wykorzystywany także do dydaktyki.

  • Academic Associate: licencja ta może być wykorzystywana do badań przemysłowych. Celem pracy nie może być optymalizacja istniejących konstrukcji/produktów. Stosowanie licencji Associate nie zwalnia użytkownika od obowiązku publikacji wyników prowadzonych badań. Jeśli więc współpraca jednostki badawczej z przedsiębiorcą wyklucza możliwość pełnej publikacji wyników - koniecznze jest korzystanie z licencji komercyjnych.

Wszystkie wyniki wygenerowane za pośrednictwem licencji akademickich są własnością publiczną i nie mogą zostać utajnione. Zleceniodawca prac lub którykolwiek z beneficjentów dofinansowania unijnego wymagającego udziału ośrodka akademickiego nie może zastrzec praw własności do wyników. Efektem pracy na licencjach akademickich ma być publikacja, a dodatkowo ANSYS zastrzega sobie prawo wykorzystania wszelkich wyników do celów marketingowych.

Państwowe instytuty badawcze nie są klasyfikowane jako "obiekty akademickie" i nie są uprawnione do użytkowania licencji akademickich. Istnieje możliwość uzyskania dostępu do licencji badawczych w przypadku zakupu równoważnej ilości licencji Associate lub komercyjnych, pod warunkiem użycia licencji zgodnie z ich przeznaczeniem. Takie wyjątki muszą zostać każdorazowo zatwierdzone przez firmę ANSYS Inc.

 

Zawartość pakietów uczelnianych:

kliknij poniższy obrazek aby powiększyć

 

tabela 12 1 new sm
 
Wersje akademickie dostępne są w pakietach:
 
  • Associate - 1, 5 stanowisk
  • Research - 1, 5, 25 stanowisk
  • Teaching - 5, 25, 50 stanowisk
  • Campus - 10, 25, 50, 500 stanowisk
 
Ograniczenia wielkości modelu w wersjach akademickich
  • Academic Research i Academic Associate - bez ograniczeń
  • Academic Teaching - wg licencji:
 Licencja: Mechanical    CFD EM HF
Student 32 k 512 k --- ---
Teaching 256 k 512 k N/A N/A
Research N/A N/A N/A N/A

 

 

Pełna tabela zawartości pakietów akademickich

      
 

 

Warunki użytkowania licencji [ENG]