ANSYS IoT

Dzięki przejęciu wiodących producentów oprogramowania do analiz zjawisk elektromagnetycznych i projektowania układów półprzewodnikowych takich jak ANSOFT (2008r, za ponad 823mln $), Dellcross (2015r, kwota tajna)  i APACHE (2011r, za 314mln $) ANSYS stał się największym graczem w tej dziedzinie symulacji komputerowej. Systematyczna integracja z platformą ANSYS Workbench dodatkowo wzmocniła pozycję zakupionych technologii i poszerzyła dotychczasowe możliwości oprogramowania ANSYS.

DLACZEGO SYMULACJA?

Ciągły rozwój technologii powoduje, że produkty konsumenckie i przemysłowe posiadają coraz większą funkcjonalność, a co za tym idzie bardziej złożoną architekturę. Implementacja układów scalonych, w jak do tej pory prostych konstrukcjach, zwiększa walory użytkowe, ale równocześnie komplikuje proces projektowy produktu. Silnik samochodowy, żarówka czy telefon to obecnie urządzenia wyposażone w skomplikowane systemy elektroniczne lub elektromechaniczne wyposażone w układy zasilania, sterowania, a także urządzenia pomiarowe lub diagnostyczne.

Bez zastosowania symulacji komputerowej nie da się przewidzieć jaki wpływ na działanie układu elektronicznego ma otoczenie lub zastosowanie nowych komponentów – zarówno elektronicznych jak i mechanicznych. Badania na prototypach są kosztowne i nie dają jednoznacznej odpowiedzi co do wymaganych zmian. Dlatego konieczne jest stosowanie symulacji komputerowej i to nie tylko poszczególnych elementów ale również kompletnych systemów (System Level Simulation).

ANSYS posiada obecnie najszerszą gamę narzędzi do symulacji zjawisk elektromagnetycznych na rynku.

 

Tabela możliwości modułów elektromagnetycznych ANSYS

 

 

Zamów wersję testową wybranych modułów ANSYS