Grafika3ANSYS posiada jeden z najdłużej rozwijanych kodów mechanicznych na rynku. Efektem jest bardzo szeroka funkcjonalność ale i prostota i intuicyjność interfejsu. Dzięki temu praca w ANSYS jest skupiona na jej inżynierskich aspektach a nie wokół zapamiętywania komend lub skomplikowanego schematu pracy. 

Co do struktury, oprogramowanie ANSYS ma budowę modułową. Dzięki temu możemy proponować naszym Klientom oprogramowanie przystosowane do rodzaju prowadzonych prac projektowych: od prostych symulacji statyczych i liniowych po silnie nieliniowe (wybuchy, zderzenia itd.) i symulacje sprzężone - wykorzystujące inne "fizyki" takie jak mechanika płynów czy elektromagnetyzm. 

Wszystkie moduły ANSYS funkcjonują w jednym, spójnym środowisku pracy - ANSYS Workbench. Dzięki temu jedna siatka elementów skończonych, jedna geometria lub zestaw warunków brzegowych może być wykorzystywany w wielu różnych symulacjach. 

 

Tabela możliwości modułów mechanicznych ANSYS

 

 

Folder informacyjny o produktach ANSYS

 

 

ANSYS Workbech

 

fatigue suspension safety factor

ANSYS Fatigue to moduł rozszerzający możliwości środowiska Workbench o analizy zmęczeniowe.

 

 

pro wynikiDo niedawna struktura licencji mechanicznych ANSYS była dość skomplikowana. ANSYS mocno ją uprościł ale zmienił przy tym nazewnictwo. Dla osób, dla których punktem referencyjnym jeszcze są stare nazwy licencji do symulacji mechanicznych ANSYS zebraliśmy w poniższym artykule ich opis.