Szukaj Logowanie Kontakt

Projekty MESco: CFD

Od kiedy ANSYS inc. kupił dwa największe kody do symulacji przepływów (CFX i FLUENT) mamy do dyspozycji najpotężniejsze na rynku narzędzia do symulacji przepływów metodą objętości skończonych. Od 1994r mieliśmy szansę uczestniczyć w rozwoju wielu produktów kluczowych dla światowej i polskiej gospodarki: od kanałów spalin, przez optymalizację procesu redukcji NOx, po symulację spalania i pracy turbin.

Więcej o produktach ANSYS do symulacji przepływów znajdziesz tu. ANSYS posiada również moduł przeznaczony dla konstruktorów ANSYS AIM

 

Współpraca MESco z FRK

Symulacja komputerowa jest drogą na skróty do innowacyjności. Ten krótki artykuł, opisuje współpracę naukową pracowników MESco i Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii i.m. Prof. Zbigniewa Religi w Zabrzu na polu analiz sprzężonych, mechanicznych, przepływowych oraz elektromagnetycznych. 
 

Czytaj więcej...

Symulacja rozprzestrzeniania się wirusów

Czy zastanawialiście się Państwo jak łatwo można zarazić się wirusem (niekoniecznie grypy) w środkach komunikacji publicznej - niekoniecznie stojąc czy siedząc obok zarażonej osoby?
Przedstawiamy przykład symulacji rozprzestrzenianie się wirusów w kabinie samolotu.

Czytaj więcej...

Otymalizacja kształtu kierownic w tłumiku spalin

     W celu zmniejszenia wibracji konstrukcji tłumika spalin zdecydowano się na dołożenie kierownic wewnątrz kanału. Została przeprowadzona optymalizacja kształtu kierownic mająca na celu dobranie optymalnej geometrii kierownic która za razem zmniejsza strefę recyrkulacji wpływającej na wibracje konstrukcji oraz równomiernie kieruje strumień spalin między kasety tłumiące.
 

Czytaj więcej...

ANSYS DLA MENADRŻERÓW

Przewaga ANSYS

STREFA AKADEMICKA

REFERENCJE


Warning: Creating default object from empty value in /www_joomla2019/modules/mod_vertical_menu/core/MenuBase.php on line 101