Szukaj Logowanie Kontakt

    Serdecznie zapraszamy na seminarium o analizach numerycznych i znaczeniu symulacji komputerowej w procesie projektowania i rozwoju produktów. Poświęcimy chwilę na wprowadzenie do podstaw metody elementów skończonych (MES), pokażemy ciekawe realizacje MESco. Zaprezentujemy oprogramowanie i jego możliwości na przygotowanym wcześniej modelu. Liczymy na pytania ze strony uczestników.
Kiedy: 21.11.2013,
godzina 10:00

Gdzie: Gdańsk, Hotel Scandic, Podwale Grodzkie 9
 
 
Naszą motywacją jest rozwój naszych Klientów

Obecnie coraz więcej firm poszukuje rozwiązań, które pozwalają zwiększyć konkurencyjność jednocześnie ograniczając koszty produkcyjne. Wszystkie te efekty można uzyskać poprzez stosowanie symulacji komputerowych w procesie projektowym. Dzięki symulacji mamy możliwość testowania wielu rozwiązań, wielu materiałów bez budowania fizycznego modelu, a dzięki optymalizacji znaleźć najlepsze rozwiązanie w rozległej przestrzeni dostępnych możliwości.

Chcemy dzielić się posiadaną wiedzą

Dzięki nowoczesnemu oprogramowaniu jakim jest ANSYS możliwa jest szczegółowa obserwacja jeszcze nie istniejącej konstrukcji w celu uzyskania dokładnych informacji o jej zachowaniu w środowisku naturalnym. Bez konieczności wykonanie wielu pomiarów mamy dostęp do odpowiedzi konstrukcji na działanie wybranych czynników jak np. siła, ciśnienie czy temperatura. Pokażemy przykłady w których intuicja konstruktorska podpowiadała inne rozwiązanie niż MES. Postaramy się wyjaśnić dlaczego analizy numeryczne są niezbędnym narzędziem w dochodzeniu do najbardziej optymalnego rozwiązania.

Przydatna wiedza to prawdziwa wiedza

Seminarium ma za zadanie przedstawienie inżynierom oraz konstruktorom możliwości oprogramowania ANSYS w rozwiązywaniu problemów związnych z tworzeniem nowych i modernizacją istniejących konstrukcji. Pokażemy jak noczesne podejście do projektowania poprawia jakość procesu: podnosi wydajność, obniża koszty.

AGENDA:
 
1. Wstęp, wprowadzenie do symulacji. Co to jest MES?
2. Ciekawe projekty. Metody numeryczne w praktyce.
    studium przypadku, rodzaje analiz.
3. DEMO. Prezentacja przygotowanego modelu.
4. Projektowanie w oparciu o symulację komputerową.
    a) Optymalizacja parametryczna
    b) design for six-sigma
    c) analizy zmęczeniowe
5. Przerwa. Dyskusja w kuluarach.
6. DEMO. Przykład analizy optymalizacyjnej. Omówienie metody, wyniki.
7. Analizy sprzężone. CFD , Termika, elektromagnetyzm, explicite.
8. Narzędzia dodatkowe. Programowanie środowiska ANSYS, znaczenie sprzętu, obliczenia rozproszone. Modelowanie procesów.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy o wypełnienie FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO i przesłanie go na adres info@mesco.com.pl.