Szukaj Logowanie Kontakt


W tym roku, 2011, najważniejszą zmianą jest rozszerzenie funkcjonalności optymalizacji przygotowania danych testowych. Nowe narzędzie "Test Match" daje możliwość określenia najlepszej reprezentacji zdarzenia, przez dane pomiarowe. Z wielu pomiarów możliwe jest wyznaczenie odpowiedniego profilu najlepiej oddającego charakter wybranego zdarzenia. Określone w ten sposób zdarzenie, może przykładowo zostać przekazane do analizy zmęczeniowej w DesignLife lub metodą optymalizacji testów, "Accelerated Testing", przygotowane dla badań na wieloosiowym stole wstrząsarkowym. 

Choć "Studio" umożliwia przywołanie uzyskanych z symulacji wyników to na życzenie możemy zapisywać procesy z danymi.

Nowe funkcje wyświetlania pozwalają między innymi nakładać periodycznie wykresy co wybrany okres, np 180 stopni.  Funkcja histogram wspiera od teraz zmienne długości przedziałów "ziaren". Wyświetlanie danych multimedialnych, prócz standardowych formatów wideo wspiera teraz również dane z SoMat SIE na platformie Vista x64 i Windows 7 x64.

Silnik nCode teraz również obsługuje skrypty bezpośrednio z języka MATLAB. Dalej możliwe jest użycie Python oraz w niektórych przypadkach nCL.

DesignLife pozwala teraz na wyznaczanie naprężeń wprost z pola przemieszczeń lub sił. Jest to szczegónie istotne dla analizy złącz spawanych. Dzięki rozszerzeniu funkcji zliczania małych cykli wg. Haibaha, DesignLife umożliwia poprawną analizę złącz zgodnie z BS7608 oraz Eurocode 3. Wraz z instalacją dostarczany jest zestaw odpowiednich właściwości zmęczeniowych.

Solver DangVan pozwala teraz na uwzględnienie umocnienia plastycznego, co w niektórych sytuacjach może wpływać na podniesienie trwałości.

W jako opcję beta wprowadzono specjalny silnik EN Multiaxial bazujący na terori Wang-Brown. Możliwe jest użycie wielozakresowej korekcji naprężeń w karbie wg. Glinki na równi ze standardowymi ustawieniami, Neuber i Seeger-Heuler. Nowością jest również analiza rozwoju strefy plastyczności wg modelu Jiang-Sehitoglu której wynik uzależniony jest od przebiegu historii obciążenia.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że od wersji 7 różne funkcjonalne wersje nCode DesignLife dystrybuowane są również w wersjach licencji punktów CDS, oraz programach partnerskich. Firma Altiar oraz ANSYS dostarczają wersji nCode o funkcjonalności skrojonej dla czołowych środowisk, umożliwiając analizę z wykorzystaniem solverów Radioss, ESI PAM-CRASH oraz LS-Dyna.

O funkcjonalności narzędzi nCode może świadczyć fakt, że 10 Maja 2011r., narzędzia nCode DesignLife zostały oficjalnie wybrane przez General Motors jako pakiet analiz DSP i zmęczenia dla całej korporacji. HBM/nCode dostarcza rozwiań dla wielu korporacji w przemyśle lotniczym, samochodowym, energetycznym,

Klienci mogą pobrać oprogramowanie wprost z portalu www.hbm.com/ncode. Nowy serwer wymaga uaktualnienia klucza licencji. Prosimy o kontakt.