Obliczenia zbiorników ciśnieniowych - celem kursu jest zapoznanie uczestników z tym modułem wspomagającym projektowanie i analizę wytrzymałościową zbiorników ciśnieniowych.Typ kursu: obliczenia zbiorników ciśnieniowych
Czas trwania kursu:  1 dzień
Oprogramowanie:  ANSYS Pressure Equipment Module
Miejsce: MESCO
Tarnowskie Góry,  ul.Górnicza 20A
Najbliższy termin:  
Zgłoszenia (formularz):  
Kontakt: Tomasz Czyż
tel. (0-32)768-36-36
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Koszt netto uczestnictwa / 1os.  
Opis kursu:
Najczęściej stosowane podejście w projektowaniu zbiorników oparte na prostych wzorach analitycznych (DBF Design by Formulas) daje czasami bardzo konserwatywne konstrukcje i jest ograniczone do prostych standardowych części zbiornika.
W przypadkach nie opisanych w normie zaleca się stosowanie podejścia opartego na symulacji komputerowej (DBA - Design by Analysis).
Jedną z metod podejścia DBA jest metoda oparta na kategoryzacji naprężeń, która jest również zaimplementowana w module ANSYS Pressure Equimpment Module.

Celem kursu jest zapoznanie uczestników z tym modułem wspomagającym projektowanie i analizę wytrzymałościową zbiorników ciśnieniowych.

Moduł pozwala na szybkie tworzenie komponentów urządzeń ciśnieniowych wybieranych ze specjalnej biblioteki oraz weryfikacje naprężeń zgodnie z normami Codap, ASME i EN 13445.

Plan kursu:
  • Wprowadzenie do analizy zbiorników za pomocą MES i ANSYS Pressure Equipment Module
  • Konstruowanie zbiornika w module ANSYS DesignModeler
  • Analiza wytrzymałościowa zbiornika i weryfikacja naprężeń zgodnie z normami