Szukaj Logowanie Kontakt

Bolid Wilda - dzieło zespołu PUT Motorsport 'Formula Student'

Jak już wcześniej donosiliśmy, MESCO wspiera m.in. zespół  młodych studentów Politechniki Poznańskiej skupionej wokół projektu z cyklu 'Formuła Student'.
Zespół wyścigowy PUT Motorsport to drużyna składająca się z 35 studentów tworzących 4 grup projektowych z 8 wydziałów Politechniki Poznańskiej.
Nowy Bolid zbudowany przez zespół studentów PUT Motorsport nosi wdzięczną nazwę Wilda (od nazwy dzielnicy Poznania).  Dla przypomnienia, pierwszy bolid tego zespołu nosił nazwę Warta.
Już  22 lipca 2016 bolid Wilda wyjedzie na tor wyścigowy Riccardo Paletti we Włoszech, na którym będzie rywalizował z 80 innymi zespołami studentów z całego świata.  Natomiast w sierpniu planowane są kolejne zawody z cyklu 'Formula Student' na torach F1 Hockenheimring w Niemczech oraz Gyor na Węgrzech.

Pojazd zbudowany zbudowany został w oparciu o moduł centralny "monokok" wykonany z aluminium oraz kompozytów węglowych. Usprawnienia w postaci m.in. nowego pakietu aerodynamicznego, zastosowania mniejszych felg i innym drobniejszym modyfikacjom, pozwoliło na odchudzenie obecnego modelu bolidu w porównaniu do poprzedniego o 50kg.  Obecnie bolid waży 210kg.


 


Strona zespołu:
https://www.facebook.com/put.motorsport

WIęcej informacji nt zawodów Formula Student:
http://www.formulastudent.pl/

ZASTOSOWANIA