Szukaj Logowanie Kontakt

Symulacja w czasie rzeczywistym

ANSYS Discovery Live, umożliwia natychmiastowe wprowadzanie pomysłów konstruktora w życie i sprawdzanie jaki jest ich wpływ na konstrukcję. Dzięki temu pomyłki i poprawki są szybkie i tanie. 

Discovery Live nie ma zastąpić profesjonalnych narzędzi do symulacji komputerowej ze względu na swoje ograniczenia i zasadnicze miejsce w procesie projektowym. 

find failures
discovery

Technologia

ANSYS Discovery Live jest oparty o technologie besiatkowe i pracuje na kartach GPU. Dzięki temu wyniki uzyskujemy natychmiastowo, a wczytana geometria nie musi być upraszczana czy naprawiana. Dodatkowo poziom skomplikowania geometrii również nie odgrywa roli. 

Discovery Live pozwala również na symulację bezpośrednio na plikach STL bez ich "czyszczenia". 

Funkcjonalność

ANSYS Discovery Live zapewnia podstawowe funkcjonalności z zakresu mechaniki (np. obciążenia siłami, ciśnieniem, przemieszczenia), przepływów (prędkości, ciśnienia i temperatura) oraz termiki (np. konwekcja i przewodzenie). 

Dzięki wysokiej jakości zbieżności jakościowej wyników konstruktor może podejmować świadome decyzje projektowe w bardzo wczesnej fazie życia produktu. 

 

Discovery Live Tech Preview Invitation GIF B
STL mesh

Przeznaczenie

ANSYS Discovery Live dostarcza jakościowych informacji o produkcie. Discovery Live jest uzupełnieniem tradycyjnych produktów ANSYS, które pozostają standardem dla szczegółowej, ilościowej analizy i walidacji projektów.

ANSYS Discovery Live to coś w rodzaju sprawdzania pisowni dla konstruktora. Szybko i z minimalnym udziałem użytkownika następuje weryfikacja wprowadzonej zmiany. 

  

Chcesz dowiedzieć się więcej - skonatkuj się z nami