Szukaj Logowanie Kontakt

Tomasz Kądziołka

Wykształcenie:
mgr inż. Tomasz Kądziołka, jest absolwentem Wydziału Elektrycznego Politechniki Śląskiej na kierunku kierunek Elektrotechnika.
Kariera:
Swoją karierę zawodową rozpoczynał w 2011 roku w firmie Brose Fahrzeugteile GmbH & Co w Wurzburgu, w latach 2012 - 2013 pracował na stanowisku konstruktora wirujących maszyn elektrycznych w Instytucie Maszyn Elektrycznych KOMEL, a od 2013 roku zatrudniony jest w firmie MESco na stanowisku specjalisty ds. obliczeń elektromagnetycznych.

Specjalizacja w MESco:
Pan Tomasz Kądziołka odpowiedzialny jest za grupę programów do obliczeń elektromagnetycznych, świadczy wsparcie techniczne

Certyfikacje:
Technical:
ANSYS Certified Expert: Low Frequency Electromagnetics with Multiphysics Focus
ANSYS Certified Professional: High Frequency - Technical
ANSYS HFSS Standard & Advanced Course
Maxwell 2D Elektrische Maschinen und Kopplung mit Simplorer

Sales:
ANSYS Certified Professional: Low Frequency - Sales
ANSYS Certified Professional: HF/SI - Sales
ANSYS Certified Professional: AIM - Sales

Prowadzone szkolenia:
Maxwell, Simplorer, RMxprt, PExprt, AIM (elektromagnetyzm)

Publikacje:
Kądziołka T.: „Modelowanie silnika synchronicznego z magnesami trwałymi o uzwojeniach skupionych” Zeszyty Problemowe – Maszyny Elektryczne, nr 1/2013(98)

Kądziołka T., Pistelok P.: „Nowa generacja wysokosprawnych dwubiegunowych generatorów synchronicznych wzbudzanych magnesami trwałymi”, Zeszyty Problemowe – Maszyny Elektryczne, nr 100/2013 cz. II

Pistelok P., Kądziołka T.: „Urządzenie do magnesowania magnesów trwałych – wyniki badań”, Zeszyty Problemowe – Maszyny Elektryczne, nr 1/2013(98)

Pistelok P., Kądziołka T.: „Magneśnica transformatorowa do magnesowania magnesów trwałych – wyniki badań”, Wiadomości Elektrotechniczne, nr 8/2013

Dukalski P., Kądziołka T.: „Ponowne narodziny samochodów elektrycznych”, Śląskie Wiadomości Elektryczne, nr 05/2013

Rodzaje prowadzonych szkoleń

Najważniejsze w oprogramowaniu nie jest umiejętność obsługi, ale zdolność do właściwej interpretacji wyników jakie generuje. W zespole MESco mamy świadomość jak ważnym elementem jest doświadczenie, dlatego nasze kursy są prowadzone przez inżynierów praktyków i wieloletnich użytkowników danego oprogramowania.

Prowadzimy bardzo szeroką gamę szkoleń i kursów:

 1. Szkolenia otwarte:
  Zestawy wiedzy zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych użytkowników. Na kurs może zapisać się każdy. Są one realizowane w dwóch sesjach: wiosennej i jesiennej. Tematy kursów zawierają wszystko od podstaw MES lub CFD po zaawansowane metody modelowania np. zjawiska spalania. Kursy trwają od 9:00 do 16:30 z przerwą obiadową. Są to interaktywne wykłady na których omawiane są konkretne modele i przypadki.
 2. Szkolenia na zamówienie:
  Kursy przygotowane stricte pod wymagania Klienta. Mogą być one oparte o wcześniej zlecony do MESco projekt czy też model Klienta. Treść szkoleń i ich dokładny zakres zależy od Klienta ale również od oceny prowadzącego, który na podstawie znajomości zagadnień Zleceniodawcy i wiedzy przyszłych użytkowników wysuwa propozycję szkoleń.
 3. Training on the Job
  To rodzaj szkolenia, w którym Klient wysyła do nas inżyniera z projektem. Prace nad projektem są prowadzone w biurze MESco. Dzięki łatwemu dostępowi do wiedzy i doświadczenia pracowników MESco, proces uczenia się oprogramowania i wyciągania wniosków z wyników jest szybszy niż w przypadku samodzielnej pracy.
 4. Kursy online poprzez platformę Webex:
  Wiele tematów nie wymaga bezpośredniego kontaktu z prowadzącym. Nasze wsparcie techniczne jak i część szkoleń jest realizowana przez Internet. Takie rozwiązanie pozwala oszczędzić czas obu stron, na czym w żaden sposób nie cierpi jakość.
 5. Support Day
  Nasi najwięksi Klienci posiadający aktywną usługę TECS (wsparcie techniczne i aktualizacje) mogą liczyć na darmowe szkolenia i wizyty z serii Support Day, na których pokazujemy nowości w ANSYS, Tips and Trics i rozwiązania, na których poszukiwanie często nie ma czasu. Szkolenia tego typu są ustalane z naszymi Klientami i odbywają się 1-2 razy do roku
Przydatne informacje

Na wszystkie kursy w MESco obowiązują rabaty dla:

 • Klientów MESco z aktywną usługą wsparcia technicznego (TECS)
 • Studentów
 • Pracowników uczelni wyższych

  Lista hoteli w Bytomiu
 
UWAGA!

Uwaga:   Jeżeli korzystają Państwo z kalendarza Google - istnieje możliwość dodania kalendarza kursów Mesco do swojego kalendarza. 
W tym celu wystarczy dodać nowy kalendarz o nazwie 'info(at)mesco.com.pl' w pozycji 'Inne kalendarze' w kalendarzu Google ( uwaga w nazwie kalendarza (at) zamienić należy na @).

Kadra szkoleniowa

Nasi Klienci mogą liczyć na profesjonalne doradztwo, szkolenia i wsparcie techniczne potwierdzone certyfikatem DEKRA SUS 2.0. Jako jedyny ANSYS Channel Partner w Polsce posiadamy świadectwo Standardu Usług Szkoleniowo-Rozwojowych. 

Wszyscy wykładowcy są doświadczonymi inżynierami, a równocześnie pasjonatami swoich dziedzin symulacji. Prowadzący kursy to zawodowi analitycy wykonujący projekty komercyjne dla naszych Klientów.

 Adam Łokieć

ANSYS ACT.
Administracja serwerem ANSYS / HPC.
ANSYS Polyflow.

Stanisław Wowra

Wprowadzenie do CFD (CFX).
Zaawansowana generacja siatek (ICEM CFD).

Tomasz Czyż

Analizy nieliniowe i kontakt w MES.
Wstęp do analiz dynamicznych w LS-DYNA.
Liniowa dynamika w ANSYS.
Programowanie w APDL.
Analizy Rigid Body Dynamics.
Analizy dynamiczne explicit  w ANSYS AUTODYN.

Maciej Kryś

Geometria i siatki.
Wprowadzenie do CFD.
Termika w ANSYS Fluent.
Zaawansowane tworzenie siatek (ICEM CFD).
Wprowadzenie do FSI.
Wprowadzenie do modelowania spalania.

 Tomasz Kądziołka


Maxwell.
Simplorer.
RMxprt.
PExprt.
AIM (elektromagnetyzm).

Marek Zaremba

MES dla praktyków.
Geometria i siatki dla Mechaników.

Jakub Poraj

MES dla praktyków.
Geometria i siatki dla Mechaników.
Analizy zmęczeniowe.

Adrian Bartoszewicz

Wprowadzenie do analiz przepływów ANSYS CFD.
Modelowanie materiałów sypkich w oprogramowaniu Rocky DEM.

Marcin Hatłas

Analizy termiczne i termomechaniczne w Ansys.
Optymalizacja konstrukcji (DesignXplorer).

Pełna lista wszystkich wykładowców i ich szczegółowe referencje

Proponowana ścieżka szkoleń

Mapa kursów 

Mapa Kursów

KALENDARZ

Konferencja SYMULACJA

REFERENCJE