Spis treści

Tetra - siatka często wykorzystywana przez użytkowników ze względu na mały nakład pracy przy budowie. Prawie wszystkie automatyczne generatory siatek generują właśnie Tetrę, w praktyce okazuje się, że Tetra Tetrze nie równa. Istotna jest jakość zbudowanej siatki, sposób radzenia sobie z geometrią czy w końcu wielkość modelu. ANSYS Meshing posiada parę algorytmów generujących siatki typu Tetra:

Octree - rewelacyjny algorytm pozwalający na generację siatki nawet na bardzo niedoskonałej geometrii. Nie wymaga czasochłonnej naprawy modelu. Przy wykorzystaniu wydajnych narzędzi upraszczających geometrię oraz narzędzia "size function" algorytm pozwala na szybkie wygenerowanie dobrej siatki z ograniczoną ilością elementów przy uchwyceniu wszystkich potrzebnych szczegółów modelu. Po rozwinięciu wygenerowanej siatki o warstwę elementów przyściennych Prism, ANSYS Meshing pozwala na szybkie wygenerowanie siatki dla nawet najbardziej złożonych geometrii doskonale nadającej się do obliczeń. Dzięki wykorzystaniu wieloprocesorowości możliwa jest generacja siatek składających się nawet z setek milionów elementów.

Delaunay - szybka generacja siatki Tetra w oparciu o siatki powierzchniowe. Generuje siatkę o bardziej równomiernym rozkładzie elementów.

Advancing front - algorytm tworzący siatki o łagodnych przejściach pomiędzy elementami. Przygotowany specjalnie dla generacji siatek dla analiz aerodynamicznych.