High Performance Computing w ANSYS

 

Technologia High Performance Computing (HPC) w połączeniu z oprogramowaniem ANSYS stonowi ogromny potencjał jesli chodzi o wydajność obliczeń oraz zachowanie większej wierności symulacji z rzeczywistością.  Dzięki HPC jesteśmy w stanie wykonać bardziej złożone symulacje zawierające wiele zjawisk fizycznych, korzystając przy tym z większych modeli (często wykraczających poza dostepna pamięć RAM pojedyńczego komputera) i to wszystko w znacznie krótszym czasie.   Jednym z przykładów zastosowania HPC jest wykorzystanie obliczeń równoległych w rozwiązywaniu zadań sprzężonych, np. analiz mechanicznych w połączeniu z analizami przepływów (CFD).
Dla osób wykonujących wiele złożonych symulacji, przy uzyciu duzych modeli - inwestycja w technologię HPC zwraca się bardzo szybko.


ANSYS od lat wspiera obliczenia równoległe, rozproszone - zarówno na jednej stacji roboczej (memory shared) jak i w klastrach obliczeniowych (distributed).

Wyniki z użyciem w/w metod obliczeń równoległych w ANSYS (shared / distributed) opisane są w artykule:

High-Performance Computing Benchmarks
Testy skalowalności oprogramowania ANSYS w ICM

Dla użytkowników ANSYS (w tym użytkowników FLUENT) pracujących pod kontrolą systemów operacyjnych MS Windows, polecamy uwadze specjalną wersję systemu MS Windows HPC Server: Więcej informacji poniżej:

Mechanical Modeling made Faster, Cheaper, Easier
ANSYS Previews Support for Windows HPC Server 2008
informacje dot. Windows HPC Server 2008

MESco jest Partnerem HP w Polsce. Prowadzimy doradztwo techniczne i dostarczamy rozwiązania sprzętowe pod indywidualne potrzeby Klienta. Zajrzyj do naszej oferty.