SYMULACJA 2015

WARSZTATY, SZKOLENIA, FOTOGALERIA
 

SYMULACJA 2015 - strona główna


Warsztaty komputerowe SYMULACJA 2015:Analiza sprzężona :
ANSYS Simplorer z ANSYS FLUENT
ANSYS Simplorer jest narzędziem umożliwiającym wykonywanie analiz kompletnych systemów składających się z części elektrycznych, mechanicznych, termicznych, hydraulicznych oraz przepływowych. W trakcie warsztatów przedstawiona zostanie funkcjonalność programu Simplorer oraz zaprezentowana zostanie możliwość sprzężenia z Fluentem. Podczas warsztatów uczestnik będzie miał możliwość zbudowania prostego modelu przepływowego w programie ANSYS Fluent, a następnie sprzężenie go z Simplorerem – umożliwi to zadawanie parametrów wejściowych w Fluencie oraz obserwację parametrów na wyjściu układu. Ostatnim etapem warsztatów będzie poszerzenie przykładu o prosty układ sterowania.
 

 

Modelowanie i analiza połączeń śrubowych
w środowisku ANSYS Workbench

Omówienie róznych podejść podczas modelowania połączeń śrubowych w ANSYS Workbench

Wstęp do
ANSYS Customization Suite

ACS to narzędzie do tworzenia i integracji własnych funkcji wewnątrz środowiska ANSYS Workbench.  Efektem końcowym są skompilowane rozszerzenia (tzw extensions, pliki *.wbex), które można dodać do środowiska ANSYS Workbench za pomocą mechanizmu 'Extensions'.   Integracja następuje na poziomie modułów: DM, DX, Mesh, Mechanical.
ACS bazuje na dodatkowej licencji ANSYS ACS w oparciu o język XML oraz Python.  Pozwala również na integrację wewnątrz istniejącego już kodu makr APDL.  Warszataty mają za zadanie przybliżyć filozofię działania mechanizmu Extensions w środowisku ANSYS Workbench.
Dotyczy to biblioteki już istniejących wtyczek (extensions), do których instakacji nie jest potrzebna dodatkowa licencja, jak i sposób tworzenia i kompilowania własnych wtyczek Extensions.

 


Fotogaleria:Zdjęcie grupowe: Uczestnicy SYMULACJA 2015

Obrady podczas SYMULACJA 2015Wręczenie nagród wyróżnionym referatomWarsztaty komputerowe
Dodatkowe atrakcje

 

SYMULACJA 2015 - strona główna