Symulacja materiałów sypkich w Ansys Rocky to proces stosunkowo łatwy i szybki, a integracja z Ansys Workbech pozwala na uwzględnienie wyników w dalszych symulacjach mechanicznych i przepływowych.
Ansys Rocky jest narzędziem przeznaczonym do modelowania zachowania wszelkich materiałów sypkich dla każdej gałęzi przemysłu. Poczynając od górnictwa, poprzez farmację aż po przemysł spożywczy. Jego największą zaletą ponad konkurencyjnymi kodami jest możliwość zastosowania dowolnego kształtu i rozmiaru cząstek jak również ich kruszenia, bazując na dostępnych modelach zniszczeń tak więc obszar zastosowań jest praktycznie nieograniczony.
Dlaczego Rocky?
Program Ansys Rocky jest narzędziem o intuicyjnym i przejrzystym interfejsie, dającym równocześnie ogromne możliwości. Użytkownik ma możliwość nie tylko przeglądu wyników w trakcie obliczeń ale również ich obróbkę, co pozwala to efektywnie wykorzystać czas obliczeń.
Modelowanie zniszczeń cząstek oraz zużycia powierzchni w symulacji materiałów sypkich
Ansys Rocky pozwala nie na symulacje materiałów sypkich ale również umożliwia uwzględnienie rozpadu samych cząstek i ich oddziaływanie na otoczenie jak również zużycie samej geometrii, z którą ma styczność badany materiał. Możliwe jest również eksport „zużytej” geometrii do dalszych badań.
Pełna integracja ze środowiskiem Ansys Workbench
Poza wbudowanymi funkcjami, Ansys Rocky posiada możliwość integracji ze środowiskiem Ansys Workbench dla celów wyznaczenia obciążeń geometrii badanym materiałem. Dodatkowo, Ansys Rocky pozwala na integrację z programem Fluent, poprzez jedno lub dwu kierunkowy przesył danych. W ten sposób, możliwe jest badanie wpływu przepływu cieczy lub gazu na ruch materiału (np. zbadanie zjawiska fluidyzacji), włączając w to przepływ ciepła pomiędzy czynnikami.
Proste modelowanie przenośników, szybki import geometrii
Poza importem dowolnej geometrii z programów CAD, możliwe jest również wykorzystanie predefiniowanych modeli przenośników taśmowych z dostępnej biblioteki oraz w prosty sposób dokładne dopasowanie danego przenośnika do wymagań użytkownika poprzez zadanie parametrów takich jak: gabaryty przenośnika (długość, szerokość taśmy, średnica bębnów), ustawienie rolek i prędkość taśmy. W ten sposób użytkownik zwolniony jest ze żmudnego tworzenia lub modyfikacji przenośnika w zewnętrznym oprogramowaniu.
Ansys Rocky – wybrane możliwości symulacji materiałów sypkich
- Możliwość prowadzenia symulacji na 8 rdzeniach procesora lub na 1 karcie graficznej
- Nie sferyczny kształt cząstek (polyhedra, lub własny model STL)
- Analiza niszczenia cząstek (model Ab-T10 oraz model Tavaresa)
- Modelowanie przepływu ciepła oraz przepływu cieczy
- Możliwość analiz multi fizycznych w połączeniu ze środowiskiem Ansys (analiza CFD-DEM – analiza jedno lub dwu kierunkowa oraz DEM-FEM)
- Prowadzenie analizy z wykorzystaniem ruchomej siatki
- Analiza zużycia powierzchni
- Analiza reologiczna, adhezyjna
- Łatwy import geometrii CAD , plików siatki (obsłusiwane formaty: *.stl, *.dxf, *.xgl, *.cas *.cas.gz, *.msh
- Łatwy import parametrów solvera
- Export obciążeń geometrii wywołanych ruchem cząstek
- Export wyników (obrazy, tabele, krzywe)
- Export geometrii poddanej zużyciu
- Możliwość generacji podajników taśmowych
- Skryptowanie i tworzenie makr w języku Python
- Zaawansowane, zintegrowane narzędzia do post-processingu
- Wsparcie dla systemu Linux