» MESco » Forum Managerów Symulacji 2023

Forum Managerów Symulacji 2023

III FORUM MANAGERÓW SYMULACJI

4 października 2023, TORUŃ

Symulacja komputerowa pozwala członkom zarządu i szefom działów rozwoju osiągać strategiczne cele biznesowe. Jak to możliwe, skoro nie są oni użytkownikami tego oprogramowania? Właśnie na to pytanie odpowiadamy na Forum.

Uczestnicy spotkania mają okazję uczyć się na błędach innych i czerpać z wiedzy doświadczonych managerów. Jest to również dobra okazja, by wymienić się podglądami i poznać praktyczne wskazówki, które pomogą zrozumieć rolę symulacji w procesach decyzyjnych.

Jeśli chcieliby Państwo dowiedzieć jak sprawnie i efektywnie wdrożyć nowoczesne technologie w procesie projektowym, posłuchać jak robią to najlepsi oraz wymienić się doświadczeniami – Forum to właściwe miejsce.

AGENDA

godziny
TEMAT
PRELEGENT
10:00-10:25
Uroczyste rozpoczęcie FORUM. Wprowadzenie
do AI/ML w pracy inżyniera
Stanisław Wowra, MESco
10:25-10:50
Zastosowanie sztucznej inteligencji do przyśpieszenia
prac R&D nad analizą obrazów
Mateusz Michalak,
Biocam sp. z o.o.
10:50-11:05

Strategia ANSYS: Tech Pool jako wsparcie rozwoju klientów

Piotr Resiak, Ansys
11:05-11:30
PRZERWA KAWOWA
11:30-11:55
Organizacja procesów przy projektowaniu
współbieżnym z wykorzystaniem technologii FEA
Marcin Dębniak, Faurecia
R&D
Center S.A.
11:55-12:20
Ewolucja Procesu Projektowania i Prototypowania
Sprzętu Wojskowego
Marcin Lisiecki,
Dowództwo Komponentu
Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni
12:20-12:45
Inżynieria 4.0 w praktyce
Tomasz Łukasik, Tenneco
Automotive Eastern Europe
12:45-14:00
LUNCH
14:00-15:30
Cechy osobowości jako wyznacznik ról zespołowych
15:30-16:00
PRZERWA KAWOWA
16:00-17:30
Warsztaty: Wyzwania i rozwiązania w budowie
zespołów analitycznych
17:30-19:00
PRZERWA KAWOWA
19:00
KOLACJA

 

PRELEGENCI

Mateusz Michalak, Biocam sp. z o.o.

Inżynier R&D, project & team leader, pasjonat elektroniki i IoT. Absolwent Politechniki Wrocławskiej na kierunku automatyka i robotyka, autor trzech wniosków grantowych do MNiSW na rozwój i promocję projektów realizowanych w trakcie studiów oraz lider realizujących je zespołów. Od początku kariery zawodowej związany z pracami rozwojowymi nad produktami dla branży medycznej oraz biotech w ramach polskich oraz międzynarodowych zespołów. Na początku jako inżynier, następnie architekt, finalnie obejmując stanowiska lidera zespołu i projektów, będącego odpowiedzialnym za dostarczenie, rozwój, strategię i wizję produktu.

Marcin Dębniak, Faurecia R&D Center S.A.

Z wykształcenia Inżynier specjalizujący się w dziedzinie Wspomagane Komputerowo Procesy Projektowania. Ponad 21 lat doświadczenia w przemyśle automotive. Twórca największego centrum kompetencji CAE w Polsce. Obecnie Global Manager w Faurecia R&D Center odpowiedzialny za CAE w Polsce, Chinach i Indiach.

Stanisław Wowra, MESco sp. z o.o.

Od 2004 roku związany z symulacją komputerową. Swoją przygodę zaczynał jako inżynier CFD, następnie zajął się organizacją sprzedaży, a obecnie zajmuje stanowisko Wiceprezesa Zarządu MESco. Wraz z zespołem, poza ciągłym wzrostem firmy i bazy klientów, może poszczycić się tytułem najlepszego partnera firmy ANSYS w regionie EMEA zdobytym w 2014 roku, jak i włączeniem firmy do prestiżowego grona partnerów o statusie Elite.

Marcin Lisiecki, Dowództwo Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni

Absolwent Automatyki i Robotyki na Politechnice Warszawskiej. Od 2002 roku związany z obliczeniami numerycznymi. W pierwszych latach kariery zawodowej specjalizował się w obliczeniach zderzeń pojazdów. Posiada kompetencje i know-how w zarządzaniu innowacyjnymi projektami. Od 2016 prowadzi zespół inżynierów CAE, wspierając rozwój systemów łączności od fazy koncepcyjnej po ich produkcję.

Tomasz Łukasik, Tenneco Automotive Eastern Europe

Lead CAE Engineer – kierownik działu symulacji w Tenneco OE Solutions. Od 17 lat pracuje w dziale symulacji w branży Automotive. Absolwent Politechniki Śląskiej, stypendysta DAAD, członek NAFEMS Eastern Europe Steering Community. Od 5 lat kieruje globalnym działem symulacji oraz zajmuje się wdrażaniem elementów Engineering 4.0 w procesy projektowania oraz weryfikacji konstrukcji zawieszeń samochodowych.

Piotr Resiak, Ansys

Channel Manager w obszarze Eastern Europe & Balkans. 18 lat pracy w branży technologii informatycznych. Doświadczenie praktyczne na rynku oprogramowania inżynierskiego: Bentley Systems, Dassault Systems, Autodesk, SIEMENS. Aktualnie aktywna współpraca z liderem rynku oprogramowania do symulacji inżynierskich – firmą Ansys.

MIEJSCE WYDARZENIA

COPERNICUS TORUŃ HOTEL
Bulwar Filadelfijski 11, 87-100 Toruń

FAQ

Kogo zapraszamy na Forum?
Zapraszamy managerów – przedstawicieli firm z branży technologicznej:tj. czonków zarządu, dyrektorów i kierowników działów R&D.
Co obejmuje opłata konferencyjna?
Opłata konferencyjna obejmuje: udział w forum, materiały konferencyjne, nocleg w pokoju jednoosobowym (4/5.10.2023), parking hotelowy, pełne wyżywienie oraz udział w drugim dniu konferencji SYMULACJA 2023 (5 października).
Do kiedy można zapisać się na Forum? Czy mogę zrezygnować po rejestracji?
Rejestracja na konferencję koćzy się 30września 2023.

W przypadku rezygnacji z udziału w konferencji na mniej niż 3 tygodnie przed datą rozpoczęcia – pobierana jest pełna opłata uczestnictwa.

POPRZEDNIE EDYCJE FORUM

Forum Managerów Symulacji 2022

Termin: 5 października 2022 r. Miejsce: Hotel Vienna House Andels w Łodzi II edycja Forum Managerów miała na celu wymianę doświadczeń w zakresie transformacji cyfrowej z obszaru R&D. Wśród...

czytaj dalej

Forum Managerów Symulacji 2021

Termin: 6 października 2021r. Miejsce: Hotel Vienna House Andel's Łódź Za nami pierwsze Forum Managerów Symulacji - spotkanie kadry zarządzającej (Członków Zarządów, Dyrektorów i Managerów) z...

czytaj dalej