Szukaj Logowanie Kontakt
             Aktualności Blog Kalendarz

  ANSYS Logo cropped 164px ANSYS Logo cropped 164px ANSYS Logo cropped 164px

ANSYS Elite Channel Partner ANSYS Logo cropped 164px ANSYS Logo cropped 164px 
    ANSYS Elite Channel Partner

Bardzo często, gdy tworzymy raport z przeprowadzonych symulacji zależy nam na odpowiednim ustawieniu ekranu, aby lepiej zaprezentować np. wartości pola indukcji magnetycznej. W tym celu możemy skorzystać z predefiniowanych widoków lub ustawić własny widok korzystając opcji „Rotate” i „Pan”. Predefiniowane widoki dostępne są pod prawym klawiszem myszy w modelerze, aby wybrać jeden z nich klikamy prawym klawiszem myszy na ekranie a na następnie wybieramy View -> Apply Orientation -> wybór widoku (1), alternatywnym sposobem jest skorzystanie z górnego paska narzędzie i bezpośredni wybór widoku modelu (2)

1 wybor widoku

Rysunek 1. Ustawienia jednego z predefiniowanych widoków w Maxwellu. 

Wszystko wydaje się proste do momentu kiedy przez przypadek nie zmienimy położenia naszego modelu lub potrzebujemy niestandardowy widok okna, aby lepiej zaprezentować rezultaty naszej analizy. W tym celu możemy skorzystać z wbudowanego narzędzia do ustawiania widoków, w którym zdefiniujemy własny rzut poprzez pobranie parametrów z bieżącego okna lub podamy ustawienia wpisując wartości z palca. Narzędzie do ustawień widoku odnajdziemy w górnym menu View -> Modify Attributes -> Orientation List.

 

2 okno widoku

Rysunek 2. Tworzenie własnego widoku w Maxwellu. 

W celu pobrania aktualnego widoku klikamy w przycisk „Get Current View Direction (3), następnie określamy nazwę zdefiniowanego widoku w polu „Name”, a na końcu dodajemy nowy widok korzystając z przycisku „Add(4).

3 wybor widoku

Rysunek 3. Wybór zdefiniowanego widoku okna w Maxwellu.

Aby wybrać zdefiniowany wcześniej widok okna klikamy prawym klawiszem na modelerze i wybieramy View -> Apply Orientation -> nazwa_widoku (5), alternatywną metodą szybkiego dopisania widoku okna jest skorzystanie z opcji „Add New Orientation(6).

 

Autor: Tomasz Kądziołka

Powiadomienia

Chcesz wiedzieć gdy dodamy nowy artykuł? Wybierz kategorię, która Cię interesuje!

STREFA AKADEMICKA

Oprogramowanie

ANSYS WORKBENCH