Szukaj Logowanie Kontakt
             Kontakt Blog Kalendarz

  ANSYS Elite Channel Partner ANSYS Polska ANSYS Logo cropped 164px

ANSYS Elite Channel Partner ansys logo czarne tlo SMALL ANSYS Logo cropped 164px
    ANSYS Elite Channel Partner

Projektowanie linii Blumleina w technologii PCB

rys3 smKorzystając z oprogramowania ANSYS-HFSS, można np. zaprojektować kompaktową linię Blumleina. W połączeniu z generatorem impulsów wysokiego napięcia linia ta tworzy niewielki, tani generator quasi-prostokątnych impulsów wysokiego napięcia o szerokości 20÷40 ns. Generator jest przeznaczony do badania zjawiska elektroporacji.

Czytaj więcej...

Chłodzenie elektroniki w Icepak AEDT

grafika blog TK

ANSYS Icepak jest dedykowanym narzędziem służącym do wykonywania symulacji termicznych oraz optymalizacji konstrukcji pod kątem zagadnień chłodzenia (wykorzystuje solver ANSYS Fluent). Od kilku wersji ANSYSa Icepak dostępny jest również na platformę AEDT (ANSYS Electronics Desktop). Zapraszamy do lektury krótkiego artykułu poświęconego nowemu modułowi AEDT Icepak.

Czytaj więcej...

Symulacje elektromagnetyczne: rzeczywistość czy science-fiction?

science fiction

Podczas opracowywania nowych urządzeń lub wprowadzania nowej wersji istniejącego produktu często zadajemy sobie pytania: co jeszcze mogę poprawić, gdzie tkwi problem i dlaczego moje urządzenie się przegrzewa. Tylko symulacja komputerowa pozwala na dogłębne poznanie przyczyn naszych niepowodzeń i na wyeliminowanie błędów w fazie tworzenia prototypu. W artykule przedstawiono kilka przykładów potwierdzających zasadność wykorzystania symulacji komputerowej w fazie tworzenia koncepcji i prototypu. Zapraszam do lektury.

Czytaj więcej...

Powiadomienia

Chcesz wiedzieć gdy dodamy nowy artykuł? Wybierz kategorię, która Cię interesuje!

ANSYS WORKBENCH

Oprogramowanie

STREFA AKADEMICKA