Szukaj Logowanie Kontakt

Czy Bernoulii suszył włosy suszarką i dlaczego często prościej znaczy lepiej?

Rys3Jedną z cech bycia inżynierem jest to, że czasem zwyczajne rzeczy mogą zaintrygować i zająć myśli na wiele godzin. Jako inżynier zajmujący się zagadnieniami przepływowymi, na co dzień mierzę się z problemami o raczej dużej skali: absorberami energetycznymi, kanałami spalin, opływami budynków itp. Jednak często największą satysfakcję, sprawia przełożenie wiedzy i intuicji inżynierskiej pozyskanej w pracy zawodowej na rzeczy, które otaczają nas w codziennym życiu.

W poniższym artykule pokażemy, jak wygląda klasyczne dojście do sedna problemu przepływowego na bardziej przyziemnym przykładzie - zwykłej suszarce do włosów.

Czytaj więcej...

Chłodzenie elektroniki w Icepak AEDT

grafika blog TK

ANSYS Icepak jest dedykowanym narzędziem służącym do wykonywania symulacji termicznych oraz optymalizacji konstrukcji pod kątem zagadnień chłodzenia (wykorzystuje solver ANSYS Fluent). Od kilku wersji ANSYSa Icepak dostępny jest również na platformę AEDT (ANSYS Electronics Desktop). Zapraszamy do lektury krótkiego artykułu poświęconego nowemu modułowi AEDT Icepak.

Czytaj więcej...

Modelowanie materiałów sypkich w programie Rocky DEM

Rys5aRocky oparty jest na bezsiatkowej metodzie elementów dyskretnych (Discrete Element Method). Metoda ta w przeciwieństwie do metod opartych na objętościach skończonych, śledzi każdą cząstkę z osobna. Wewnątrz artykułu znajdą Państwo więcej szczegółów dotyczących modelowania materiałów sypkich w programie Rocky DEM.

Czytaj więcej...

Batch Connection, czyli funkcja tworzenia ciągłej siatki w ANSYS Mechanical

Rys.5W wersji 2019 R2 pojawiła się nowa funkcjonalność usprawniająca tworzenie siatek dla modeli powłokowych oraz belkowych – Batch Connections.

Teraz użytkownik ma możliwość wygenerowania ciągłej siatki poprzez opcję  Batch Connection w ANSYS Mechanical. Dzięki tej opcji możliwe jest szybkie, w pełni zautomatyzowane łączenie dużych konstrukcji powłokowo -  belkowych. Więcej szczegółów wewnątrz artykułu.

Czytaj więcej...

Powiadomienia

Chcesz wiedzieć gdy dodamy nowy artykuł? Wybierz kategorię, która Cię interesuje!

STREFA AKADEMICKA

Oprogramowanie

ANSYS WORKBENCH