Szukaj Logowanie Kontakt
             Kontakt Blog Kalendarz

  ANSYS Elite Channel Partner ANSYS Polska ANSYS Logo cropped 164px

ANSYS Elite Channel Partner ansys logo czarne tlo SMALL ANSYS Logo cropped 164px
    ANSYS Elite Channel Partner

Schematy dyskretyzacji przestrzennej w ANSYS Fluent

13 rozkład prędkości na wylocie dla schematu 1st order lewa i 2nd order prawaJak właściwie rozumieć schematy dyskretyzacji, na co zwrócić uwagę przy ich wyborze, kiedy wyniki symulacji różnią się w zależności od przyjętej metody? To pytania na które postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule.

Czytaj więcej...

Minimalna liczba więzów w analizie MES

1. Blokada przemieszczeń na kierunku Y lokalnego układu współrzędnych dla węzła N2 blokuje rotacyjny stopień swobody wokół węzła N1Zasada geometrycznej niezmienności wymaga od osób prowadzących symulacje przyjęcia w układzie zarówno odpowiedniej liczby więzów, jak i ich przemyślanego rozmieszczenia. Jakie następstwa będzie mieć natomiast przyjęcie minimalnej wymaganej liczby ograniczeń stopni swobody? Jakie korzyści wynikają z tego typu techniki modelowania? Na te oraz wiele innych pytań znajdziesz odpowiedź wewnątrz artykułu.

Czytaj więcej...

Analiza załadunku kruszywa

Caetica logoArtykuł przedstawia analizę załadunku kontenera materiałem sypkim z wykorzystaniem sprzężenia obliczeń metodą elementów dyskretnych z metodą elementów skończonych. Analiza powstała w ramach testów oprogramowania RockyDEM przez firmę Caetica.

Czytaj więcej...

Powiadomienia

Chcesz wiedzieć gdy dodamy nowy artykuł? Wybierz kategorię, która Cię interesuje!

ANSYS WORKBENCH

Oprogramowanie

STREFA AKADEMICKA