» ANSYS Wymagania sprzętowe

ANSYS Wymagania sprzętowe

ANSYS wymagania sprzętowe

ANSYS co do zasady uruchomi się na niemal każdym komputerze ale to nie znaczy, że będziemy w stanie w sensownym czasie uzyskać wyniki symulacji. Czyli wymagania sprzętowe zależą od wielkości modelu (liczby węzłów) i ilości stopni swobody. O ile do obliczeń i wyświetlania wyników w ANSYS nie potrzebujemy koparki Bicoinów to jednak warto pamiętać, że ANSYS SpaceClaim oraz ANSYS Discovery lubią RAM na karcie graficznej.

Zalecane minimalne wymagania sprzętowe dla ANSYS:
  • Procesor: klasa Workstation (Intel Xeon). Intel i7 też sobie poradzi tylko będzie dłużej liczyć. ANSYS domyślnie liczy na 4 rdzeniach CPU.
  • 16 – 128GB RAM. Im większy model (im więcej węzłów) tym większe zapotrzebowanie na RAM. Generalnie rzecz biorąc RAMu nigdy nie za wiele!
  • Pojemność dysku: Pełna instalacja ANSYSa waży 25GB. Należy pamiętać, że wyniki też sporo ważą. Zalecamy korzystanie z dysków SSD.
  • Karta graficzna z serii nVidia Quadro. To nie musi być nic “dużego” ale dla ANSYS Discovery zalecamy by karta posiadała minimum 8GB RAM.
  • System operacyjny Windows 10 64-bit.
  • Sterowniki OpenGL

Jak widać minimalne wymagania sprzętowe ANSYS nie szokują jak te dla Cuberpunk ale podobnie jak w przypadku gier: im więcej tym lepiej…

MESco jest Preferowany Partnerem HP i sami korzystamy ze sprzętu obliczeniowego HP dlatego możemy doradzić jaka konfiguracja będzie optymalnego dla Ciebie. Zobacz pełną listę benchmarków dla różnych wersji ANSYS.