» Produkty akademickie » Licencje akademickie ANSYS: rodzaje, pakiety.

Licencje akademickie ANSYS: rodzaje, pakiety.

Licencje akademickie ANSYS można podzielić ze względu na rodzaj licencji jak i na jego zawartość. Rodzaj licencji to inaczej jej zastosowanie: dydaktyka, badania naukowe, badania przemysłowe. Ze względu na zawartość licencje są podzielone względem zagadnień fizycznych które powalają symulować. Poniżej znajduje się wyjaśnienie obu tych grup.

Rodzaje licencji akademickich ANSYS

Licencje akademickie ANSYS są podzielone w zależności od przeznaczenia na pakiety do dydaktyki, badań naukowych i badań przemysłowych. Każdy poziom licencji posiada różne pakiety modułów ANSYS do analiz w zakresie mechaniki, przepływów, elektromagnetyzmu, projektowania elektroniki itd.

ANSYS - Rodzaje licencji akademickich

Licencje akademickie w sensie prawnym są podzielone na 3 zasadnicze grupy:

Academic Student: pakiet przeznaczony do prac studenckich. Limit ilość węzłów/elementów skończonych: CFD: do 512tys, MES: 32tys.

Academic Teaching: pakiety przeznaczone do dydaktyki i prac studenckich. Nie można na nich wykonywać prac doktorskich, publikacji, badań statutowych. Od wersji 2021 R1 bez limitów ilość węzłów/elementów skończonych

Academic Research: nie może być wykorzystany do badań, finansowanych ze środków zewnętrznych. może być wykorzystywany do badań naukowych (w tym do celów doktoratu) finansowanych z środków akademickich przez: stypendia, granty lub bezpośrednio przez uczelnie. Może być wykorzystywany także do dydaktyki.
Bez limitów ilość węzłów/elementów skończonych

Academic Associate: licencja ta może być wykorzystywana do badań przemysłowych, w których wyniki obliczeń pracy nie może być optymalizacja istniejących konstrukcji/produktów. Stosowanie licencji Associate nie zwalnia użytkownika od obowiązku publikacji wyników prowadzonych badań. Jeśli więc współpraca jednostki badawczej z przedsiębiorcą wyklucza możliwość pełnej publikacji wyników – konieczne jest korzystanie z licencji komercyjnych.

Wszystkie wyniki wygenerowane za pośrednictwem licencji akademickich są własnością publiczną i nie mogą zostać utajnione. Efektem pracy na licencjach akademickich powinna być publikacja, ANSYS zastrzega sobie prawo wykorzystania wyników do celów marketingowych.

Pakiety licencji uczelnianych ANSYS

Pakiety licencji uczelnianych ANSYSPakiety są podzielone za względu na zagadnienia fizyczne jakie pozwalają symulować: CFD, MES, elektromagnetyzm, optyka itd. Jeżeli w spisie licencji nie znajduje się interesujący Państwa moduł – prosimy o kontakt.ANSYS pakiety akademickie