Szukaj Logowanie Kontakt
             Kontakt Blog Kalendarz

  ANSYS Elite Channel Partner ANSYS Polska ANSYS Logo cropped 164px

ANSYS Elite Channel Partner ansys logo czarne tlo SMALL ANSYS Logo cropped 164px
    ANSYS Elite Channel Partner

Mazda Theia RT reference

OPTIS jest liderem wśród producentów oprogramowania do symulacji oświetlenia i pola widzenia. Dzięki temu przejęciu ANSYS ponownie zwiększa dystans do swoich konkurentów. Oprogramowanie OPTIS jest na pewno ważnym narzędziem dla firm pracujących nad autonomicznymi samochodami.

A0qQuZTF 400x400

OPTIS z pewnością jest dobrze znany większości producentów z przemysłu samochodowego. Produkty OPTIS są fundamentalne przy projektowaniu oświetlenia wewnętrznego i zewnętrznego oraz, co ważniejsze, wszelkiego rodzaju czujników optycznych i kamer. 

OPTIS szczególnie dużo inwestuje w rozwój urządzeń typu LIDAR (Light Detection and Ranging) - są to radary które zamiast fali radiowej, do detekcji obiektów korzystają z światła. OPTIS umożliwia tworzenie virtualnych prototypów i ich rozwój bez obawy, że finalny produkt będzie różnić się od założeń projektowych. 

Obecnie ponad 2300 firm w 50 krajach korzysta z technologii OPTIS. Do największych Klientów OPTIS należą Audi, Mazda, Bentey, AEG, OLYMPUS, BAE Systems, TRW, GE, Delphi i wielu wielu innych. 

Zakup został zamknięty za około 300mln $. Szczegółowe dane pojawią się wraz z raportem finansowym. 

 

Oficjalna strona OPTIS

Informacja prasowa

Histora przejęć ANSYS