» 25 lat minęło…

25 lat minęło…

Jak na tak poważne urodziny przystało, nie obyło się bez hucznej imprezy. Ze względu na ograniczone możliwości lokalowe, urodziny zorganizowaliśmy w Operze Śląskiej w Bytomiu,  nie mieliśmy możliwości zaproszenia wszystkich naszych wspaniałych i ważnych dla nas klientów. Myślę, że następne „okrągłe” urodziny zorganizujemy w większej sali ????

Cóż to była za impreza !!!

Zaczęliśmy od nieformalnych rozmów we foyer opery przy akompaniamencie pięknych Pań z kwartetu smyczkowego. Rozmowom nie byłoby końca gdyby nie oficjalne rozpoczęcie referatem prezesa Mariusza Gorola przedstawiającego nasze początki, a także jak firma i Polska zmieniła się przez ten czas. 25 lat ….. myślę, że ten wiek dobrze oddaje obecny stan naszej firmy. Dawno już nie raczkujemy ???? jesteśmy pełnoletni i jesteśmy w wieku w którym świat stoi dla nas otworem. Staramy się łapać byka za rogi i cały czas podejmujemy nowe wyzwania, wykorzystujemy nadarzające się szanse. Rozwijamy się. Przeprowadziliśmy się do nowej większej siedziby w Bytomiu – pięknej willi nadburmistrza Brüninga. Zatrudniamy nowe osoby (najnowszy inżynier mechanik zaczął pracę 1 września). Podejmujemy się nowych rozwiązań takich jak narzędzia do symulacji optyki czy Digital Twin i IoT.

Reasumując jesteśmy młodzi a jednocześnie doświadczeni, pełni pomysłów i energii !!! Kolejne 25 lat należy do nas  !!! ????

Swoją obecnością zaszczycił nas także Prezydent Miasta Bytomia Pan Mariusz Wołosz. W gorącym przywitaniu zapewnił nas o pełnym wsparciu firm z sektora wysokich technologii.

Po pierwszych referatach mieliśmy okazję do dalszych rozmów przy przepysznej kolacji serwowanej przez wyśmienitych kucharzy z restauracji Umami z Pyskowic. Całość ubogacał zespół jazzowy Jazz Bar Band. Na dokładkę mogliśmy  wysłuchać znanych i lubianych utworów operowych w wykonaniu znakomitych artystów Opery Śląskiej z Bytomia.

Na naszych urodzinach gościliśmy także Albrechta Gilla, dyrektora odpowiedzialnego za Channel Partnerów w Europie, który zaprezentował wizjonerską prezentację planów ANSYSa, jak i przyszłość symulacji. ANSYS jako niekwestionowany lider rynku wytycza kierunki, którymi inni starają się podążać. Obraz tego, co ANSYS już zrobił i jakie ma plany jest naprawdę imponujący. Bycie częścią tak innowacyjnej firmy jest dla nas ogromnym zaszczytem.

Na koniec mogliśmy wysłuchać prezentacji naszego gościa specjalnego – Christiny Blunt z zespołu Aston Martin Redbull Racing Team z Wielkiej Brytanii. W czasie prezentacji mogliśmy się dowiedzieć jak oprogramowanie ANSYS jest wykorzystywane przy projektowaniu jednych z najlepszych bolidów Formuły 1. Prezentacja pokazała nam złożoności i zaawansowanie oraz ogrom prac zespołu przygotowującego bolid do każdego wyścigu.

Po oficjalnych prezentacjach spędziliśmy miły czas przy niekończących się rozmowach i dobrym winie. Było nam tak dobrze, że ostatni goście opuścili operę grubo po północy.

Nie pozostaje mi nic innego jak powiedzieć do zobaczenia wkrótce….