Szukaj Logowanie Kontakt
             Kontakt Blog Kalendarz

  ANSYS Elite Channel Partner ANSYS Polska ANSYS Logo cropped 164px

ANSYS Elite Channel Partner ansys logo czarne tlo SMALL ANSYS Logo cropped 164px
    ANSYS Elite Channel Partner

Spis Treści:

 

ANSYS/Emag

Zestaw narzędzi i elementów
do analizy elektromagnetyzmu, elektrostatyki
metodą elementu skończonego.

      Analiza elektromagnetyczna niskiej częstotliwości ma wielkie znaczenie przy projektowaniu obiektów rotujących  (takich jak silniki, prądnice), generatorów prądu, transformatorów, obwodów komputerowych, czujników, urządzeń wykonawczych i wielu innych.  Jedna pomyłka przy projektowaniu tego typu urządzeń może być fatalna w skutkach.  Produkt ANSYS/Emag pozwala zredukować tego typu błędy jak i ułatwia pracę czyniąc ją efektywniejszą.

Podstawowa charakterystyka produktu:

  • ANSYS/Emag w ramach niskoczęstotliwościowej analizy obwodów i pól elektrycznych wykonuje analizy w połączeniu z pomiarem pola magnetycznego równie dobrze jako pola magnetycznego uzyskanego z przepływu prądu lub jako stałego pola magnetycznego.
  • ANSYS/Emag zawiera odpowiednie narzędzia do analiz statycznej, zmiennej w czasie, harmonicznej (niskie częstotliwości ), analiz elektromagnetycznych równie dobrze jako zadanie elektrostatyczne i jako  analiza obwodów ,  rozpływ prądu w przewodniku, możliwość śledzenia w postprocesorze ładunku elektrycznego w zadaniu elektrostatycznym jak i w polu magnetycznym.
  • ANSYS/Emag pozwala na automatyzacje obliczeń związaną z określaniem sił i momentów,  induktancją, impedancją, ciepłem Joule'a, przeciekaniem pól, nasycaniem się , natężeniem pola elektrycznego i magnetycznego.
  • Edytor obwodów ANSYS/Emag pozwala wykonywać analizy harmoniczne, zmienne w czasie (uwzględniające dużą amplitudę zmian) napięcia i prądu. Pozwala na wstawianie  obciążeń prądowych do modelu MES  bezpośrednio poprzez edytor graficzny schematów.
  • Edytor schematów ANSYS/Emag pozwala globalnie zmieniać wartości komponentów takich jak rezystory, kondensatory, diody, cewki itd.
  • Pakiet ANSYS/Emag może być używany jako samodzielne narzędzie lub w kombinacji z innymi narzędziami np.: ANSYS /Mechanical pozwalając na wykonanie analizy bardziej złożonych problemów.
 

 


Poprzednia Następna »